123

Odszkodowania komunikacyjne

Odszkodowania komunikacyjne (1)OC komunikacyjne jest to ubezpieczenie obowiązkowe, chroniące posiadacza pojazdu przed kosztami finansowymi, wynikającymi ze szkód spowodowanych przez posiadane przez niego pojazdy. Dzięki temu ubezpieczeniu ciężar zapłaty odszkodowania komunikacyjnego zostaje przeniesiony ze sprawcy wypadku, na towarzystwo ubezpieczeniowe.
OC to jednorodne ubezpieczenie, jego zakres i sumy ubezpieczenia regulowane są ustawą o ubezpieczeniach obowiązkowych, dlatego to ubezpieczenie nie posiada ogólnych warunków ubezpieczenia.
Należy pamiętać, iż każdy pojazd mechaniczny od chwili pierwszej rejestracji na terenie Rzeczpospolitej Polskiej, aż do chwili jego wyrejestrowania bezwarunkowo musi mieć ubezpieczenie OC. Nawet wtedy kiedy pojazd czasowo nie jest eksploatowany (czyli np. stoi w garażu).
Wysokość składki ubezpieczeniowej OC, zależy od wielu czynników. Do najważniejszych zalicza się historię szkodowości posiadacza pojazdu, jego wiek, a także markę samochodu, pojemność silnika, czy też kod pocztowy zarejestrowania pojazdu.

Zobacz także nasze inne artykuły o motoryzacji:

Odszkodowania komunikacyjne
1 vote, 2.00 avg. rating (58% score)
About the author: